Používáním tohoto webu souhlasíte s použitím souborů cookie pro účely analýzy, personalizace obsahu a reklam. Více informací

Estetická stomatologie


Chcete mít krásné a zářivě bílé zuby jak hvězdy amerických kasovních trháků? Společně to dokážeme.

Bělení zubů pro zářivý úsměv celebrit


Chcete mít zuby zářivě bílé jak hvězdy amerických kasovních trháků? Rádi Vám zuby vybělíme. Není to tak složité. Pojďte se podívat jak na to.

Bělení zubů je chemické odbarvení pigmentů skloviny pomocí aktivních molekul oxidů uvolňovaných ze sloučenin peroxidu vodíku nebo karbamidu peroxidu. O kolik se podaří zuby vybělit ani délku účinku vybělení zubů nelze bohužel určit předem. Výsledek je závislý na typu a stavu zabarvení zubů. Déle trvá a hůře se bělí zuby kuřáků a pacientů, jejichž chrup je poškozen užíváním tetracyklinových antibiotik. Podmínkou bělení jsou zdravé zuby a dásně a odborný dohled. Před každým bělením je nutné mít ošetřeny všechny kazy, nevyhovující výplně a mít odstraněn zubní kámen.

Bělit zuby si můžete doma, nebo v naší ordinaci.

 

Domácí bělení

Pokud se rozhodnete pro domácí bělení, zhotovíme Vám potřebné plastové otisky chrupu, do kterých si budete doma aplikovat bělicí gel. Otisky musí být zhotoveny profesionálně, aby mohlo být aplikováno co nejméně bělicího gelu. Větší množství gelu v nepadnoucím otisku může poškodit dásně. Otisky s gelem musíte nosit několik hodin během dne nebo si je aplikujete na noc. S ohledem na požadovaný výsledek, stav chrupu a průběh bělení Vám vybereme druh a koncentraci gelu. Bělicí proces trvá v závislosti na stupni zabarvení zubů několik dnů. Během této doby a 3 dny po ukončení bělení, kdy se ustaluje konečný odstín zubů, nesmíte pít kávu, čaj, červené víno a jiné barevné nápoje, kouřit, ani konzumovat potraviny s výraznými zabarvujícími vlastnostmi (např. sójová omáčka, borůvky, červená paprika, kečup apod.).

Domácí bělení je pomalejší, ale levnější.

 

Ordinační bělení

Ordinační bělení Vám provedeme přímo v ordinaci. Bělení trvá cca. 60-90 minut. Nejprve Vám náš zubní lékař nebo dentální hygienistka důkladně očistí zuby rotačním kartáčkem a leštící pastou. Poté izoluje dásně speciálním gelem, který je chrání před poškozením bělicím gelem. Poté Vám aplikuje bělicí gel na povrch zubů. Gel nechá na zubech působit několik minut. Poté ho opláchne vodou a tento postup několikrát opakuje. Na závěr Vám zuby fluoriduje.

Bělení v ordinaci zaručuje okamžitý viditelný výsledek.

 

Bělení může způsobit zvýšenou citlivost zubů na horké a studené, nebo podráždění dásní.

Po každém bělení je potřebná kvalitní domácí dentální hygiena. Jen tak vydrží vybělené zuby co nejdéle.

Estetické fasety


Estetické fasety jsou protetické výrobky, které umožňují řešení esteticky rušivého zabarvení skloviny, nebo korekci mírných vad postavení, tvaru a velikosti zubů. Zhotovují se většinou na zuby viditelné v přední části chrupu, tedy především řezáky a špičáky.

Ne všechny zuby jsou však vhodné pro použití estetických faset. Překážkou můžou být rozsáhlé výplně nebo skřípání zubů. Takové zuby je vhodné opatřit korunkou.

Estetické fasety jsou obvykle vyrobeny ze sklokeramiky, která má z hlediska estetiky nejlepší vlastnosti, nebo z kompozitní pryskyřice. Jejich výroba s pomocí moderní  technologie umožňuje minimální preparaci daného zubu.

Šperk na zub


Chcete-li být originální a mít „jiskru“ v úsměvu, můžeme Vám nabídnout umístění šperku na zub.

Jedná se o drobný kamínek v průměru cca 1,5 mm, který Vám aplikujeme do viditelného úseku chrupu.  Nejčastěji je umístěn na druhý horní řezák. Stejně jako bělení má šperk čistě estetický efekt a nijak nenarušuje zubní sklovinu.

Užijte si péči jako filmová hvězda

Existuje pár pádných důvodů, proč hledat nejlepšího zubaře v Brně u nás v EsteDentu a nechodit už jinam.

Více informací o službách
Vytvořil a spravuje Jan Vince