Používáním tohoto webu souhlasíte s použitím souborů cookie pro účely analýzy, personalizace obsahu a reklam. Více informací

Klapačky mojí babičky - snímatelné náhrady – „protézy“


Pro řešení některých případů absence chrupu se zhotovuje snímatelná náhrada.  Nebojte se, dnes už můžou být náhrady k nerozeznání od pravých zubů. Vhodná je například při nedostatku kostní hmoty pro umístění implantátu. Náhrada může být nasazena na bezzubou i částečně ozubenou čelist a je možné ji kombinovat s implantáty.

Jak se to dělá?

Pro zhotovení dobře padnoucí snímatelné náhrady pořizujeme klientům přesný otisk. Pro co nejlepší kopii stávajících dásní a zubů používáme jen nejkvalitnější otiskovací hmoty a na provedení si dáváme záležet. Jen tak můžeme garantovat perfektní netlačící protézu. 

Částečné snímatelné náhrady

Jsou zhotoveny z pryskyřičného těla (růžová část), do kterého jsou upevněny vlastní umělé zuby. Tělo může být zpevněno kovovou výztuhou. Uchycení ke stávajícím zubům nebo implantátům je zajištěno litými kovovými sponami, nebo zásuvnými spoji. Zásuvné spoje poskytují vyšší komfort při užívání zubní náhrady. Ta je stabilnější, snižuje pocit pohybu protézy v ústech.

Totální snímatelné náhrady

Zhotovení je stejné jako u částečně snímatelné náhrady. Uchycení je však řešeno velikostí těla náhrady, které přilne těsně ke sliznici dutiny ústní.  Například náhrada chrupu horní čelisti má tělo kopírující celé patro.  Například v dolní čelisti to ale bohužel často nestačí.  Pohybující se náhrada pak může pacientovi způsobovat výrazné nepohodlí. Řešením je hybridní protéza, nacvaknutá na implantáty umístěné do čelisti.

Užijte si péči jako filmová hvězda

Existuje pár pádných důvodů, proč hledat nejlepšího zubaře v Brně u nás v EsteDentu a nechodit už jinam.

Více informací o službách
Vytvořil a spravuje Jan Vince