Používáním tohoto webu souhlasíte s použitím souborů cookie pro účely analýzy, personalizace obsahu a reklam. Více informací

O zubních implantátech


Implantát je umělá zubní náhražka tvořená kotevním pilířem (zaváděným do čelistní kosti v místě chybějícího zubu či více zubů, sloužícím k náhradě chybějícího zubu, nebo ukotvení náhrady v případě bezzubé čelisti) a sekundárním dílem (náhradou zubu nebo systémem pro uchycení snímatelné náhrady).

Co můžete očekávat?

Samotný implantát má dnes obvykle tvar válečku s vnějším závitem pro dobré ukotvení do čelisti je zhotoven většinou z titanu nebo z kombinace titanu a zirkonoxidu (materiál ROXOLID). Na tento implantát je pak nasazen sekundární díl – náhrada zubu, nebo systém pro uchycení můstku či protézy.

Implantáty nahradí mezeru po chybějícím zubu a zároveň eliminují nutnost broušení okolních zdravých zubů při zhotovení můstku. Mohou také nahradit snímatelnou náhradu pevnou zubní náhradou. Zubní implantát je tak řešení pro každého, kdo potřebuje nahradit jeden či více zubů a nespokojí se s můstky či snímací náhradou. Z implantátů a samotné implantace nemusíte mít žádné obavy, neboť se v široké míře provádějí již 25 let.

Implantace je poměrně jednoduchý chirurgický výkon, kterého se nemusíte obávat. Nejdříve provedeme pečlivou analýzu stavu situace ve Vašich ústech. Náš zubní lékař - implantolog opatrně "vsadí" implantát do Vaší čelistní kosti. Implantaci provádíme na běžném zubařském křesle v místní anestezii, která zaručuje zcela bezbolestný průběh výkonu. Implantace jednoho implantátu trvá přibližně 30 minut. Po implantaci odcházíte normálně domů. Pooperační obtíže – bolestivost jsou zejména u menších výkonů obvykle mírné. Po dobu 3 - 6 měsíců probíhá hojení, během kterého se vytvoří pevné spojení mezi kostí a implantátem. Doba hojení je různá v závislosti na kvalitě kosti. V té době je implantát překryt kovovou krycí čepičkou, která lehce přesahuje okraj dásně. Na naší klinice disponujeme měřícím zařízením Osseo pro měření stability implantátu, díky kterému můžeme přesně určit jak implantát drží, okamžik zhojení a načasovat pokračování léčby. Až na několikadenní období nezbytné pro klidné hojení rány můžete po celou dobu léčby nosit provizorní zubní náhradu, která Vám usnadní běžný společenský kontakt i příjem potravy.  Po dokonalém vhojení implantátu Vám zhotovíme klasickým způsobem náhradu -  korunku, můstek nebo protézu se zásuvnými spoji.

Na naší klinice provádíme kompletní implantologickou terapii řadou systémů a v případě potřeby i tzv. kostní augmentace a sinus-lift, tedy doplnění syntetického materiálu do míst s nedostatkem kosti. Běžně augmentujeme také vlastní kostní hmotou, která je odebrána při vrtání otvoru pro implantát. Novinkou v naší péči je pak výroba membrán a augmentační hmoty za použití centrifugy z vlastní krve pacienta. Odstředěním neupravené krve podle protokolu Dr. Choukrouna získáváme fibrinovou sraženinu bohatou na trombocity (PRF), obsahující většinu krevních destiček a bílých krvinek jenž je následně použita pro další léčbu. Použití vlastní kostní hmoty a membrán z vlastní krve zajišťuje její bezproblémové přijmutí tělem klienta a výrazně zkracuje dobu hojení. 

Užijte si péči jako filmová hvězda

Existuje pár pádných důvodů, proč hledat nejlepšího zubaře v Brně u nás v EsteDentu a nechodit už jinam.

Více informací o službách
Vytvořil a spravuje Jan Vince