Používáním tohoto webu souhlasíte s použitím souborů cookie pro účely analýzy, personalizace obsahu a reklam. Více informací
Vybavení

Vy máte nový mobil a my zase zubní vybavení


Stejně jako se vyvíjí mobilní telefony a počítače, vyvíjí se i stomatologické postupy a s nimi přístroje a vybavení. Nejnovější, technicky špičkové vybavení od renomovaných světových výrobců je tak nezbytným základem pro bezbolestnou, kvalitní a bezpečnou zubní péči. Stejně jako byste dnes už asi nejezdili bezpečně velorexem, nenechávejte si vrtat zuby dvacet let starou vrtačkou. Pojďte se podívat, co se dnes v ordinaci používá.

Není křeslo jako křeslo


Anatomická stomatologická křesla byla navržena s ohledem na maximální bezpečnost a komfort. Tvary opěradel umožňují správnou polohu ošetřujících vůči sedícímu pacientovi a pacientovo pohodlí. Všechny součásti křesel jsou dobře omyvatelné a udržovatelné, potřebné součásti pak i sterilizovatelné, což zajišťuje maximální bezpečí.

KAVO E30 OMS Virtuosus

Je libo snímek jednoho zubu?


Intraorální zubní rentgeny patří k základnímu vybavení našich zubních ordinací. Snímky zubů pořizujeme elektronickým senzorem nebo luminiscenční fólii. Intraorální zubní rentgen je nepostradatelným nástrojem diagnostiky zubních a mezizubních kazů a dalších zubních defektů.

RTG

Uděláme Vám rentgenové panoráma


Pro větší pohodlí našich klientů jsme pořídili vlastní přístroj FONA Art Plus na zhotovení panoramatických rentgenových snímků zubů (OPG). Snímek tak provádíme všem nově příchozím klientům a každé 2 roky všem našim klientům. Díky tomu naši stomatologové získají podrobný přehled o stavu celého chrupu klienta. OPG nabízí přehledné a podrobné zobrazení celých čelistí v rámci jednoho snímku, čímž zubařům pomáhá při diagnostice různých defektů v dutině ústní.

RTG Panorama

Jak poznáme, že už jsme dost hluboko


Apexlokátor je přístroj, který používáme pro zaměření přesné délky kořenového kanálku a lokalizyci pracovní cesty. Apexlokátor pracuje na principu porovnávání tkáňové rezistence mezi dvěma elektrodami. Pacientovi při vyšetření zavěsíme do ústního koutku malý kovový háček, který slouží jako jedna elektroda a druhou elektrodu napojíme na pracovní nástroj, kterým kořen zubu ošetřujeme. Na monitoru pak vidíme potřebné údaje. Použití apexlokátoru je bezbolestné.

Apex

Abychom už kořeny netrhali ručně


Reciproc používáme k modernímu strojovému ošetření kořenových kanálků. V kombinaci s apexlokátorem je dnes už nezbytností pro opravdu kvalitní vyčištění kořenového kanálku.

Reciproc

Abychom Vám na zoubek lépe viděli


Abychom viděli detailně na vaše zuby používají naši lékaři speciální lupové brýle s několikanásobným optickým zoomem a led světlem. Díky nim už nepřehlédnou ani sebemenší vady vašich zubů. 

Lupové brýle

Polymerační UV lampa Bluephase


Polymerační lampa vytvrzuje pomocí UV světla bílé výplně nebo jiné polymerizující materiály.

Bluephase je nejprodávanější polymerační lampa v Evropě. Je často používána v klinických a vědeckých studiích a byla nezávislými zkušebními ústavy zařazena mezi nejlepší polymerační lampy.

Bluephase

Horkovzdušný sterilizátor


Horkovzdušný sterilizátor Stericel slouží k vyhřívání, sušení materiálů a horkovzdušné sterilizaci.

Steril

Parní sterilizátor – autokláv Sterident


Parní sterilizátor Sterident používáme ke sterilizaci všech nástrojů, materiálů, textilu, gumy a plastů určených ke sterilizaci parou. Díky svým malým rozměrům, špičkové kvalitě a mnohostrannému použití je vhodný k použití zejména v oblasti stomatologie, kde je požadována špičková kvalita, rychlost, spolehlivost a nejvyšší bezpečnost sterilizace.

Sterildent

Ultrazvuková čistička


Ultrazvuk umožňuje čištění materiálů všeho druhu. Zařízení využívá vysokofrekvenční vlnění, které působí na čistící tekutinu, jež díky tomu odstraní i částečky nečistot. Je vhodná k čištění nástrojů, zubních protéz nebo zubních náhrad.

Ultra

Super čistička zubů


AIR FLOW je šetrné mechanické čištění povrchových usazenin zubů pomocí pískování velmi jemným pískem a jejich následné leštění. Pískování je prováděno pomocí mikročástic z jedlé sody nebo glycínu, které jsou hnány proudem vody.

Díky AIR FLOW lze odstranit pigmentace i ze všech vstupů mezizubních prostor, čehož není jinou metodou možné dosáhnout. Po pískování vždy následuje ošetření povrchu skloviny fluoridovým preparátem, který zajistí ochranu zubu před bakteriemi způsobujícími kaz a zpomalí opětovnou pigmentaci zubů.

Airflow

Míchače na cementy, amalgámy a A-silikony


Na rozmíchávání cementů, amalgámů, A-silikonů a dalších materiálů používáme automatizované míchačky. Díky nim jsou všechny potřebné hmoty smíchány kvalitně a rychle.

Mix

Vysokofrekvenční proud Perfect TCS


Vysokofrekvenční elektrochirurgický systém pomáhá ošetřovat měkké tkáně s vyšší účinností, vyšší přesností a menším krvácením než běžné zubní skalpely. Umožňuje odstraňovat nežádoucí tkáně, s lehkostí snižuje pracovní čas zjednodušením pracovních postupů, poskytuje bezkonkurenční přesnost řezu pro lepší klinické a estetické výsledky, umožňuje bezproblémové hojení.

TCS

Užijte si péči jako filmová hvězda

Existuje pár pádných důvodů, proč hledat nejlepšího zubaře v Brně u nás v EsteDentu a nechodit už jinam.

Více informací o službách
Vytvořil a spravuje Jan Vince